Apie mus

Škotų terjerai, kilę iš Škotijos Hebridų salų, drėgno ir „šlapio“ klimato vietovių, tikriausiai ne veltui įsikūrė ir mūsų šeimoje, Tvenkinių gatvėje. Tas senasis istorinis, genetinis ryšys, matyt, natūraliai ieško artimesnės vandeniui vietelės. Visgi, norint suteikti škotukų gyvenimui daugiau šiltų spalvų, jų šeimyna buvo pavadinta paslaptingo mineralo „Ugninio chalcedono“ vardu, kuris padeda „iškrapštyti“ pamirštus ar užslėptus talentus, suteikia ramybę ir harmoniją.

 

Pirmasis škotukas, padaręs pradžią „škotomanijai“ mūsų šeimoje- Begutė. Ji pasižymi tikru škoto temperamentu, dėl savo kieto lyderės charakterio, užsitarnavusi kitų šunų pagarbą Tvenkinių apylinkėse. Tai ryški asmenybė su išraiškingu balsu, sugebanti atkreipti į save dėmesį. Jaunaisiais gyvenimo metais, net ir šunų dresūros mokykloje įvesdavo savo tvarką;)
2004 metais, į mūsų šeimą atkeliavo Chamutė. Begutės džiaugsmui nebuvo ribų, kai sutiko naująją draugę, su kuria galės leistis į neištyrinėtus apylinkių plotus. Ką be kita ko, abi draugės labai dažnai mėgsta ir daryti - jų šūkis - Kaimynai, laukit mūsų, mes ateinam:) Chami ramesnio charakterio, aristokratiško būdo škotukė, išbandžiusi ir upių kapitonės rolę.
„Šviežiausias“ mūsų kompanijos narys – Kvikis - škotukių būrio vadas, išsiskiriantis ne tik savo kailio spalva, bet ir savo džentelmeniškumu. Išlėkusioms merginoms jis palinki gero vėjo, o pats pasilieka saugoti namų. Netrūksta veiklos namuose ir jam, būtinai įveda tvarką kieme, „pasišnekėjęs“ su varnomis ar kaimynų šunimis.
Mūsų škotukai be visų savo užsiėmimų ir pareigų yra ir rūpestingi tėveliai, padovanoję pulką gražių palikuonių, kurie žengdami pirmuosius žingsnius parodose jau džiugina savo laimėjimais. „Ugninio chalcedono“ šeimyna rūpinasi visomis škotukų jaunosiomis atžalomis, nuolat susitinka, bendrauja, padrąsina ir suteikia naudingų patarimų ne tik prieš pasirodymus, bet ir kasdieniniame linksmame jų gyvenime.
Visi mūsų mylimi škotukai - keliautojai entuziastai, išvažinėję Lietuvą skersai išilgai, mielai leidžiasi į keliones po Europą ir kitas tolimas šalis. Ne tik dalyvauja parodose, bet aišku jose ir laimi. Smagu leistis į kelią, kai važiuoja ir parodose palaiko visa šeimyna. Tada pergalės garantuotos!